Úřad pro ochranu osobních údajů zahájil veřejnou konzultaci pro návrh

Doporučení ke kamerovým systémům umístěným ve školách a školských zařízeních

To navazuje na Úřadem nedávno publikovaný materiál

Metodika k návrhu a provozování kamerových systémů z hlediska zpracování a ochrany osobních údajů

Úřad pro ochranu osobních údajů, tak reaguje na podněty, které vzešly z veřejné konzultace k návrhu výše uvedené Metodiky ke kamerovým systémům na zohlednění specializovaného nebo oborového zpracování osobních údajů kamerovými systémy např. ve školství, zdravotnictví, obcích apod.

V návaznosti na uvedenou Metodiku proto Úřad pro ochranu osobních údajů předpokládá postupné zpracování návazných specializovaných a oborových Doporučení.

Prvním z nich je návrh Doporučení ke kamerovým systémům umístěným ve školách a školských zařízeních, které Úřad předkládá k veřejné konzultaci.

Návrhy a připomínky lze zasílat e-mailem na adresu: metodika@uoou.gov.cz

Termín pro zaslání připomínek  končí v pátek 12. července 2024.

Dokumenty: Návrh doporučení ke kamerovým systémům ve školách

Zdroj: Úřad pro ochranu osobních údajů, Tisková zpráva ze dne 24. června 2024

Dostupné online: https://uoou.gov.cz/novinky/vse/uoou-zahajil-verejnou-konzultaci-ke-kamerovym-systemum-ve-skolach